В китайській металургійній галузі відбулося нове злиття

Провідний китайський диверсифікований державний промислово-фінансовий конгломерат Citic, що має лістинг в Гонконзі, здійснив об’єднання двох контрольованих ним компаній з виробництва спеціальних сталей.

Компанія Daye Special Steel, що базується в провінції Хебей, за 23,18 млрд. юанів ($ 3,3 млрд.) купує 86,5% акцій більшої за величиною компанії Xingcheng Special Steel з провінції Цзянсу. Як повідомляє Citic, в результаті об’єднання виникне найбільший в країні виробник сталевої продукції зі спеціальних сталей, що створить умови для отримання економії на масштабах, розширення випуску високоякісного металу та зниження залежності від імпорту.

У 2017 р Daye виробила близько 2 млн. т сталі. Компанія випускає широкий сортамент легованої сталевої продукції, яку використовують в різних секторах китайської економіки. Виробнича потужність Xingcheng досягає 6,9 млн. т сталі в рік. В її сортамент входять, зокрема, підшипникові, пружинні сталі, а також продукція, що застосовується в суднобудуванні.

Як заявляє Лі Хунмей, начальник відділу в китайській консалтинговій компанії Mysteel Global, економіка країни потребує все більших обсягів спеціальних сталей для машинобудування, нафто- та газопроводів, інфраструктурних проектів та інших областей застосування. Створення нового металургійного гіганта на ринку спецсталей розширить його фінансові можливості, в тому числі, в частині розширення потужностей.

Metalinfo/ UkrFA