На НЗФ триває впровадження амбітних та перспективних проектів

Будівництво нового контейнерного майданчика дозволить значно вдосконалити корпоративну логістику заводу, а значить – рішення знайдено!

На НЗФ триває впровадження досить амбітних та перспективних проектів, мета яких – поліпшення виробничих процесів, енергоефективність та зниження собівартості продукції. Серед цих непорушних стовпів функціонування нашого підприємства одним з ключових напрямків є трансформація і оптимізація логістичних процесів, що дозволяє не тільки досить успішно взаємодіяти з замовниками продукції заводу, а й безперебійно вести виробничу діяльність. І це незважаючи на те, що сьогоднішні економічні проблеми країни ставлять вітчизняні підприємства металургійної галузі в досить скрутне становище.

Ще в радянські часи південно-східна частина України була досить густо з’єднана дорожніми та залізничними магістралями, адже саме ця частина країни здавна вважалася промисловим серцем країни – сотні заводів, шахт, фабрик, науково-дослідних інститутів, що займаються не тільки вивченням металургії як науки, але і пошуком нових рішень її розвитку. Що ж, сьогодні на вулиці 2019-й, і Україна опинилася в досить скрутному економічному становищі, що істотно впливає і на роботу підприємств галузі. Так, крім «ефективних» реформ, що стосуються споживання промисловістю основних ресурсів – електроенергії, газу, води, українські підприємства зіткнулися з проблемами в області логістики. Якщо говорити зовсім простою мовою – «Укрзалізниця» просто не встигає (або не хоче «встигати», – прим. Авт.) Покривати потреби промисловості щодо своєчасних перевезень. Незважаючи на це, керівництво НЗФ все ж знайшло вихід із ситуації. Так, за розпорядженням генерального директора заводу Володимира Куціна на території підприємства сьогодні реалізується досить перспективний проект – будівництво нового контейнерного майданчика, вже розроблена методика доставки сировини на завод, а готової продукції – в порти відправки.

– Ще в минулому році ми прийшли до розуміння того, що проблеми в галузі логістики необхідно вирішувати, адже безперебійна робота заводу – запорука виконання наших зобов’язань перед замовниками і гарантія стабільності та добробуту багатотисячного колективу, – розповів під час свого візиту на територію будівництва нового контейнерного майданчика Володимир Семенович. – Нами було опрацьовано план, згідно з яким ми, відправляючи свою продукцію в порти в контейнерах, назад в них будемо отримувати руду. Це економічно вигідний крок, що дозволить знизити нашу залежність від «Укрзалізниці». Що ж стосується заводу, то ми докладаємо зусиль для того, щоб процес вивантаження сировини був максимально зручний та безпечний для наших працівників.

Також за розпорядженням генерального директора почалися роботи з удосконалення терміналу складу руди АГЦ, куди буде підведена додаткова залізнична гілка, що дозволяє паралельно з транспортуванням готової продукції проводити доставку сировини.

До того ж на цьому тижні в АТЦ була доставлена нова платформа-контейнеровоз турецької фірми OZGUL, завдяки якій працівники нового контейнерного майданчика і складу руди зможуть максимально ефективно та своєчасно проводити вивантаження сировини, а значить, виробничі процеси будуть вестися в безперебійному режимі.

– Щороку ми оновлюємо не тільки виробничі потужності підприємства, але і автопарк, – високо оцінив переваги нової платформи Володимир Куцін в ході робочого візиту в АТЦ. – Звичайно ж, вдосконалення – це процес поетапний, і зупинятися ми не збираємося. Можна сказати, що на НЗФ залишилися старими тільки стіни, а все інше – нове. Завод оновлений! Ця платформа була доставлена в морський порт Одеси минулого тижня, а вже сьогодні вона на заводі, і незабаром ми зможемо оцінити її переваги. За оцінками фахівців, це обладнання досить високої якості, виробники продумали практично всі технічні нюанси, а також практичність і безпеку її експлуатації. Хочу відзначити, що також ми придбаємо сідловий тягач для розвантаження сировини, який вже через півтора-два місяці буде на заводі.

Також під час свого перебування в АТЦ Володимир Семенович ознайомився ще з однією новою одиницею техніки – бульдозером китайської фірми SHANTUI. Це універсальний агрегат, що дозволяє переміщати значні обсяги вантажу, а також працювати в обмеженому просторі завдяки його порівняно малій габаритності. Володимир Куцін досить високо оцінив якість придбаної техніки. За його словами, керівництво заводу і надалі докладатиме зусиль, щоб НЗФ відповідав всім вимогам передових технологій в забезпеченні сучасної виробничої та побутової логістики.