Китай відправляє торгового представника до США для зниження градуса протистояння

Міністерство закордонних справ КНР заявило в понеділок, що на цьому тижні воно відправляє свого представника в Сполучені Штати для переговорів, спрямованих на врегулювання напружених торгових відносин між країнами після введення взаємних обмежень на ринку. Віце-прем’єр Лю Хі відвідає США з вівторка по суботу для консультацій з секретарем Казначейства США Стівом Мнучіним.

Поїздка Лю Хі до Вашингтону відбудеться за підсумками візиту Мнучіна та інших офіційних осіб США у Пекін який відбувся на початку цього місяця, де вони висунули вимоги щодо скорочення Китаєм до кінця 2020 року торгового профіциту з США на 200 мільярдів доларів.

Торговий дефіцит Америки з Китаєм в минулому році склав 337 мільярдів доларів США у вигляді товарів та послуг.
Напруга між США і Китаєм протягом останніх декількох тижнів сколихнула фінансові ринки. У березні адміністрація Трампа ввела тарифи на імпортну сталь та алюміній. Китай в свою чергу, відповів імпортними митами на широкий спектр продуктів США, включаючи бурбон та джинси.

Наразі, Сполучені Штати розглядають можливість введення додаткових тарифів щодо імпортної китайської продукції в розмірі до 150 мільярдів доларів США, а Пекін відповів загрозою ввести мита на американську продукцію, включаючи соєві боби та малі літаки, на загальну суму в 50 мільярдів доларів США.

Steelland/ УкрФА – Українська Асоціація виробників феросплавів