На НЗФ проінспектували хід робіт масштабного ремонту печі №1

Комплексний підхід
У цеху виробництва феросплавів триває масштабний капітальний ремонт печі №1, що стартував на початку року в рамках програми розвитку заводу. Проведення цього важливого заходу ретельно контролюється керівництвом підприємства, підтвердженням чому став візит генерального директора НЗФ Володимира Куціна в ЦВФ, під час якого керівник вник в деталі поточних робіт на пічному агрегаті і провів оперативну нараду з учасниками капремонту.

Спочатку делегація в складі Володимира Куціна, головного інженера заводу Євгена Лапіна, головного механіка НЗФ Сергія Шматкова, начальника ЦВФ Володимира Ганоцького і його заступника по забезпеченню виробництва і ремонтів Романа Білявського проїхала на шосту позначку печі. Тут комісія ознайомилася з процесом реалізації ремонтних заходів по механічній, енергетичній та будівельній частинах. Потім заводські фахівці побували на дванадцятій позначці, де оглянули знову змонтовану конструкцію кожуха ванни печі і поспостерігали за процесом футерування плавильного агрегату.

– Роботи на печі №1 почалися другого січня поточного року, – розповів в процесі обходу Сергій Шматков. – У механомонтажній частині капремонту беруть участь фахівці ЦРМО-1 та ТОВ «Індустріальний Дніпропетровськ», у енерго- та електромонтажу – співробітники ЦРМО-2, ТОВ «Енерготехмаш», НСУ-556, а в будівельній ланці задіяні працівники РБЦ і ТОВ «Індустріальний Дніпропетровськ ». Також до ремонту за своїм напрямом залучені працівники з ЦЛАМ і їх колеги з ТОВ «Енерготехмаш». Зазначу, що в ході виконання робіт фахівці зіткнулися з вагомими труднощами під час усунення футерування і металізованого конгломерату, який утворився під час роботи печі, що вплинуло на терміни виконання заходів. Так, дана проблема була остаточно вирішена 22 травня замість запланованого 5 березня. Надалі процес капремонту проводиться згідно з графіком.

– На сьогоднішній день виконано великий обсяг робіт, – продовжив С. Шматко. – Зокрема, завершені практично всі демонтажні заходи, змонтовані кожух ванни печі, контактні щоки, струмові труби, механізм перепуску. На 70% відремонтовані пічні бункери. Побудовано приміщення станції гідравлічного притиску та водопідготовки. Закінчено ряд будівельних робіт по ремонту відміток та фундаментів. Виконано заходи по трубошинам короткої мережі та частини електричної апаратури. Виготовлений і замінений шламбак на естакаді шламових лотків. Також замінені напірні шламопроводи, трубопроводи технічної води, самопливний шламопровід, свічка шламбака, засувки трубопроводів освітленої води та інше. З 26 липня будівельники приступили до футерування кожуха ванни пічного агрегату. Крім того, зараз здійснюється установка гнучких зв’язків, заміна несучих будівельних балок на відмітках №6 та №12. В цілому ж усім учасникам капремонту абсолютно зрозумілі поставлені завдання. Єдине актуальне питання, яке стоїть перед нами, – це ситуація щодо забезпечення товарно-матеріальними цінностями. Для позитивного вирішення цієї проблеми ми тісно співпрацюємо з відділом поставок і забезпечення виробництва.

В ході обговорення поточної ситуації в рамках оперативної наради начальник СОП Сергій Глущенко доповів, що його служба уважно контролює виконання приписів і правил з техніки безпеки та охорони праці на ділянках робіт як заводськими фахівцями, так і співробітниками підрядних організацій. Головний енергетик підприємства Олександр Семенов проінформував присутніх, що з енергетичного напрямку основна частина робіт виконується в термін. Директор ТОВ «Індустріальний Дніпропетровськ» Володимир Болдєнков від імені всіх представників підрядних організацій заявив, що вони мають великий досвід в реалізації подібних проектів, і висловив упевненість, що ремонт печі №1 за своїми напрямками завершать до запланованої дати. Директор з капітального будівництва Олег Камбар зазначив, що роботи по футеровці його фахівці планують закінчити у другій половині вересня, а решта заходів – в кінці листопада. По інших напрямках особливих зауважень не було.

– Для відновлення функціонування печі нам ще належить виконати значний обсяг робіт, а в перспективі – врахувати в подальшій практиці той досвід, якого фахівці набули в ході попередніх етапів, – зазначив Володимир Семенович. – Зараз ми розуміємо, що на термін завершення капітального ремонту серйозно вплинула проблема з усунення футерування: завершення робіт перенесено на кінець осені – початок зими. Звичайно, тут варто підкреслити, що ми вперше зустрілися з такою значною і складною за своїм складом частиною плавильного агрегату. І дуже важливо винести уроки з цієї ситуації, щоб не допустити її виникнення на інших печах. Тим більше, що вже не за горами капремонт третього пічного агрегату. У цьому питанні у нас вже є домовленість про співпрацю з Національною металургійною академією України, яка дозволить виробити алгоритм роботи печі в правильному режимі.

Також генеральний директор відзначив високу культуру виробництва на ділянках капремонту.
– Скрізь панують чистота та порядок, неозброєним оком помітно і прагнення самих фахівців високоякісно виконати свій обсяг робіт. Я впевнений, що спільними зусиллями ми впораємося з усіма труднощами і виконаємо поставлене завдання, – підсумував Володимир Куцін.

НЗФ – Нікопольський завод феросплавів / УкрФА – Українська Асоціація виробників феросплавів