На НЗФ триває масштабний капітальний ремонт печі №1

У цеху виробництва феросплавів триває масштабний капітальний ремонт печі №1, що стартував на початку року в рамках програми розвитку заводу. Поспостерігати за процесом робіт на цьому об’єкті минулого тижня прибули генеральний директор підприємства Володимир Куцін, головний механік НЗФ Сергій Шматков, начальник ЦВФ Володимир Ганоцький і, звичайно ж, редакція «Електрометалург».

Капремонт першого плавильного агрегату почався в січні. Однак, з огляду на значні обсяги запланованих робіт, підготовка до даних заходів стартувала ще у 2016 році.

– За цей час були придбані необхідні матеріали та запасні частини, – розповів під час огляду Сергій Іванович. – Також силами ЦРМО-1 проведена укрупнена збірка кожуха ванни плавильного агрегату та його днища. Для розуміння значущості виконуваних робіт, можу сказати, що вага цих металоконструкцій перевищує 330 тонн, а запланована загальна сума, яку планується витратити на виконання всіх заходів, становить близько двохсот мільйонів гривень.

– З початком активної фази капремонту на сьогоднішній день виконані практично всі демонтажні заходи, за винятком демонтажу кожуха ванни печі, частково встановлено нове обладнання: підвісні кожухи електродотримувачів, контактні щоки, струмові труби, механізми перепуску електродів та інше, – продовжує С. Шматков. – Зазначу, що в ході виконання капремонту ми зіткнулися з вагомими труднощами під час видалення футерування та металізованого конгломерату, що утворився під час роботи печі. Вся справа в тому, що це утворення є монолітним і має велику вагу та міцність. Для виконання цих робіт були задіяні бутобої та скреперні лебідки, але вони не змогли забезпечити виконання даної роботи через підвищену міцність металізованого конгломерату. У зв’язку з цим прийнято рішення залучити для цієї роботи додаткові сили ЦРМО-1 та виконати демонтаж даного матеріалу за допомогою допоміжних вантажопідйомних механізмів: домкратів, лебідок, поліспастів та іншого. Завдяки цьому ситуацію з даного питання вдалося поліпшити. Так, на сьогоднішній день більша частина конгломерату, що знаходиться у плавильному агрегаті, роздроблена на шматки і проводиться його демонтаж. Після чого ми зможемо завершити демонтаж старого кожуха ванни печі та приступити до установки нового.Роботи з капітального ремонту виконуються силами РБЦ, ЦРМО-2, ЦЛАМ, ЦРМО-1 та підрядними організаціями.

Додамо, що, незважаючи на технічні складнощі, які виникають під час проведення ремонту, всі задіяні підрозділи, прикладають максимум зусиль для виконання поставлених завдань по ремонту печі та підготовці її до експлуатації.

– Наше підприємство не тільки стабільно функціонує, а й розвивається, – підвів підсумки візиту у ЦВФ Володимир Семенович. – Так, вже найближчим часом нами намічено збільшення обсягів виробництва феросплавної продукції. Природно, для виконання цього завдання необхідно залучити додаткові ресурси. І піч №1 здатна забезпечити збільшення виробничих потужностей. Тому значимість даного капремонту дуже велика. Це розуміють і керівництво НЗФ, і заводські фахівці. Упевнений, спільними зусиллями ми подолаємо всі труднощі і доб’ємося позитивного результату.

НЗФ – Нікопольський завод феросплавів / УкрФА – Українська Асоціація виробників феросплавів