Перспективні плани НЗФ

Періодично ми інформуємо своїх читачів про роботу заводських фахівців в області природоохоронної діяльності. Феросплавники знають, що керівництвом НЗФ щорічно виділяються колосальні кошти на проведення заходів, спрямованих в першу чергу на збереження екологічної системи міста та області в цілому. Нещодавно по всьому світу відсвяткували Всесвітній день навколишнього середовища, а це хороший привід розповісти про стан справ в сфері природоохоронного будівництва на НЗФ. Про реалізацію «зелених» ідей на нашому підприємстві читайте в цьому матеріалі.

Як ми вже раніше повідомляли, на заводі ведеться безперервна робота в сфері екологічної модернізації та будівництва згідно з чинним законодавством України та Європейського союзу, представники якого і сьогодні визнають екологічну політику нашого підприємства кращою. Нагадаємо, що 25 травня в будівлі Дніпропетровської облради під час Міжрегіональної конференції «Зелені рішення бізнесу – єднання сталого розвитку», НЗФ був удостоєний високої нагороди в номінації «Кращі екологічно ефективні технології».

Але як сказав генеральний директор заводу Володимир Куцін: «Ми працюємо не за нагороди», і тому на НЗФ заходи в області природоохоронної діяльності не зупиняються ні на хвилину.
– Сьогодні тривають роботи з будівництва газоочисної споруди рукавних фільтрів В-14, В-24, – розповів директор з капітального будівництва Олег Камбаров. – У поточному році в будівництво цього об’єкта плануються інвестиції в обсязі 70 млн. грн., Що є гарантією своєчасного завершення будівництва і введення в експлуатацію об’єкта до грудня 2019 року.

Звичайно ж, як і в будь-якому будівництві, існують суб’єктивні та об’єктивні питання і проблеми, які гальмують його хід, але вони підлягають вирішенню. На сьогоднішній день повністю змонтована північна гілка, виконані будівництво постаменту та вбудованих приміщень основного корпусу, а також монтаж безпосередньо фільтра. В стадії виконання пристрій шатра та обшивки корпусу фільтра, а також завершується будівництво кранової естакади. Повним ходом ведуться роботи по будівництву вузла димососів та монтажу технологічного устаткування. Найближчим часом починаються роботи з влаштування внутрішніх систем аспірацій на всіх об’єктах комплексу та роботи з виготовлення циклонів перших ступенів очищення. Згідно з графіком виконуються електромонтажні роботи. Змонтована витяжна труба.

Є деякі проблеми в організації будівництва південної гілки комплексу. На цій ділянці робіт, є деякі відставання від графіка виготовлення та монтажу, що пов’язано, по-перше, з великим їх обсягом, по-друге, з дефіцитом машин, механізмів, спеціальної техніки, а також персоналу. У підрядної організації, незважаючи на наявність виробничих потужностей, просто не вистачає людей. Нагадаємо, що відтік кадрів на сьогоднішній день – проблема всієї України. Проте хід робіт по комплексу будівництва, в цілому, ведеться задовільно.

Також в ці дні тривають роботи з будівництва газоочисної споруди рукавних фільтрів В-4, В-6, розпочаті в поточному році з планом інвестицій 2018 року в обсязі 30 млн. грн. В даний час в стадії завершення роботи підготовчого періоду, пов’язані з демонтажем будівель та споруд, які потрапили в пляму будівництва.
Ще в поточному році планується виконання заходів з влаштування пальових підстав, початок робіт по влаштуванню ростверків та фундаментів, виготовлення частини металоконструкцій та ін.

Тривають планові роботи і в аглоцеху. У лютому поточного року завершені роботи по заміні скруббера агломашини №1. На виконання даного заходу було інвестовано понад 7 млн. грн. У червні поточного року планується початок робіт по заміні скруббера агломашини №4. Згідно з планом, роботи по заміні цього скрубера повинні бути завершені в жовтні поточного року, з освоєнням інвестицій до 10 млн. грн.

– Також сьогодні ми продовжуємо роботи по реконструкції баштової градирні №1 відділення гідротехнічної, очисної споруди та водопостачання ( ВГОСВ ), – розповів директор з капітального будівництва. – Перший етап робіт з реконструкції об’єкта був виконаний у 2017 році. В поточному році ми плануємо завершити реконструкцію в цілому. Ведуться роботи по реконструкції вентиляторної градирні цеху № 9 та вентиляторної градирні оборотного циклу АГЦ, розпочаті ще у 2017 році. Що стосується градирні цеху №9, з ініціативи фахівців заводу замінена технологія охолодження. В даний час проводиться випробування ефективності роботи нової системи для прийняття рішень щодо подальшої реконструкції.

На завершення нашого матеріалу хочемо нагадати, що сучасне промислове підприємство може бути перспективним та ефективним тільки за умов неухильної екологічної політики. А кажучи простою мовою: працювати результативно, але безпечно для оточуючих.

НЗФ – Нікопольський завод феросплавів / УкрФА – Українська Асоціація виробників феросплавів