Турецький експорт сталі вперше в історії країни перевищив 12 мільярдів доларів

5 листопада, Анкара. Експорт сталі з Туреччини в період з січня по жовтень 2018 року збільшився в грошовому вираженні на 35,2 відсотка у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і перевищив 12 мільярдів доларів США. Про це свідчать дані Турецької Асоціації експортерів сталевої продукції ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (ÇIB).

Фізичні обсяги експорту сталі з Туреччини за 10 місяців цього року зросли на 15,5 відсотка у порівнянні з показниками минулого року і склали 16,8 мільйонів тонн.
Туреччина демонструє стійке зростання експорту металопродукції з початку 2018 року, незважаючи на введені проти неї обмеження у США.

Голова Асоціації експортерів сталі Аднан Аслан зазначив, що середні ціни на експортовану сталь в період з січня по жовтень продемонстрували 17-відсоткове збільшення у порівнянні з минулим роком, збільшившись до 740 доларів США за тонну. Середня ціна експорту за тонну в жовтні склала 689 доларів США, збільшившись на 0,4 відсотка у порівнянні з тим же місяцем минулого року.

«У той час як ціни на більшість металопродукції були стабільними, найбільше падіння цін відбулося в цінах на плиту і леговані сталі», – повідомив Аслан.
За даними Асоціації, найбільш динамічно росли поставки сталі на ринки Латинської Америки, обсяг поставок на ці ринки за період січень-жовтень поточного року збільшився на 8,4 відсотка, досягнувши 1,1 млн тонн.

Steelland/UkrFA – Українська Асоціація виробників феросплавів