Українські феросплавні підприємства вважають передчасним участь в адміністративному перегляді введених Міністерством торгівлі США в 1994 році і пролонгованих у 2012 році обмежень на поставку феросилікомарганцю в цю країну.

Як повідомляється в інформації Мінторгу в Federal Register, щороку проводиться адміністративний перегляд обмежень по тих чи інших товарах, що поставляються до США, взяти участь в якому (ініціювавши його до кінця серпня поточного року) мають можливість компанії і країни, що потрапили під обмежувальні заходи.

Мінторг зазначає, що такими компаніями, зокрема, є українські феросплавні підприємства, так як з липня 1994 року введено обмеження на постачання феросилікомарганцю. Згідно з даними департаменту торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України в даний час діє мито на постачання феросилікомарганцю до США у розмірі 163%. Цю інформацію підтвердили і в УкрФА, і в міжнародній юридичній фірмі “Ілляшев та Партнери”, яка захищає інтереси феросплавних підприємств.

На думку юристів, оскільки в ході перегляду буде аналізуватися період поставок з 1 серпня 2017 року по 31 липня 2018 року, а саме в останній рік не було показових поставок української продукції – починати процес не має сенсу. “Саме тому основна увага в даному процесі щодо зняття обмежень на постачання феросилікомарганцю до США акцентується на участі у 5-річному перегляді в наступному році, так званому sunset”, – констатували в УкрФА разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

У свою чергу в юридичній компанії відзначили, що в даний момент фахівці беруть активну участь в процесі перегляду в Комісії з міжнародної торгівлі (ITC), доводячи відсутність шкоди для американських виробників українських поставок феросилікомарганцю в цю країну. З цією метою надані всі необхідні докази та відповіді на питання.

На даний момент, всі зусилля сконцентровані і спрямовані на підготовку до запланованих у вересні слухань з цього питання. І якщо буде доведено відсутність шкоди українського експорту феросплавів у США, і з’явиться можливість здійснювати поставки в майбутньому, тоді буде доцільно прийняти участь в адміністративному перегляді в Мінторгу США.

Українська Асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції “УкрФА” створена у 1998 році. До її складу входять Нікопольський, Запорізький і Стахановський заводи феросплавів, Марганецький і Покровський (раніше – Орджонікідзевський) ГЗК, Побузький феронікелевий комбінат, та інші.

ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА