Ціни на залізну руду ростуть слідом за трагедією в Бразилії

Ціни на залізну руду ростуть слідом за руйнуванням дамби в Бразилії на руднику Corrego do Feijao.

Експерти по сировинним товарам вважають, що зростання цін на залізну руду триватиме в короткостроковій перспективі і незабаром руда може подолати позначку у 80 доларів США за тонну.

Загальноприйнята галузева базова ціна на залізну руду не перевищувала 80 доларів США за тонну з квітня 2017 року.

Орієнтовна ціна в понеділок підскочила на 4,4% до 78,70 дол. США за тонну після руйнування дамби на бразильському руднику Feijao, який належить найбільшому в світі виробнику залізної руди Vale.

Число загиблих в результаті трагедії на греблі є одночасно жахливим і приголомшливим, на даний момент бразильські пожежні повідомляють: число загиблих – 65 осіб, ще 279 осіб залишаються зниклими безвісти.

Лихо почалося в п’ятницю, коли дамба в штаті Мінас-Жерайс випустила потік бруду, який хлинув на шахтарів. Бруд, що залишився позаду, як повідомляється, має глибину до восьми метрів, що ускладнює рятувальні операції і забирає багато часу.

За попередніми даними, бразильські суди вже заморозили близько 3 мільярдів доларів США з активів Vale, а федеральний генеральний прокурор Бразилії Ракель Додж заявила, що має намір пред’явити кримінальні звинувачення керівництву Vale SA за вже другу аварію менш ніж за 4 роки. На тлі цих подій, вже в понеділок, перший день торгів після катастрофи на греблі, акції Vale знизилися на 24%.

На думку фахівця з сировинних товарів в Банку Співдружності, Вівека Дхара, побоювання ринку пов’язані не з діяльністю даного рудника, на якому видобуток оцінюють всього в 12 млн тонн на рік, цей обсяг Vale може компенсувати за рахунок видобутку на своїх інших рудниках, а з ліцензіями компанії на видобуток в інших родовищах. Все залежить від результатів майбутніх перевірок рудників компанії на відповідність вимог по видобутку, після яких деякі з них можуть бути призупинені. І поки триватимуть перевірки, буде тривати невизначеність на ринку, через те, що Vale – найбільший виробник залізної руди в світі.

Smh Mining