ЄС має намір ввести остаточні захисні заходи щодо імпорту сталевої продукції

Європейська комісія повідомила Світову організацію торгівлі (СОТ) про свої висновки у ході захисного розслідування щодо деяких сталевих виробів. Виходячи з цього, Комісія має намір прийняти остаточні заходи для заміни тимчасових, що діють з липня 2018 року.

Дане розслідування було розпочато в березні 2018 року в рамках відповіді Європейського союзу на рішення Сполучених Штатів ввести тарифи на сталеву продукцію. Так як після введення США тарифів, імпорт сталевої продукції в ЄС значно збільшився.

Ця ситуація була посилена переорієнтацією торгівлі в результаті обмежувальних заходів США щодо сталі, прийнятих відповідно до розділу 232. Сталеливарна промисловість ЄС ще не повністю оговталася від глобальної сталевої кризи. Вона як і раніше схильна до подальшого збільшення імпорту і подальшого зниження цін. Пропоновані загороджувальні заходи ЄС стосуються 26 категорій продукції зі сталі, їх метою є запобігання переорієнтації торгівлі сталлю на ринку ЄС.

Висновки Комісії, раніше були представлені державам-членам ЄС, і в середині січня країни проголосують за даним рішенням. У разі їх прийняття, остаточні заходи можуть вступити в силу вже на початку лютого 2019 року.

Eureporter/UkrFA