ШУВАЄВ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ – Голова правління

Дата та місце народження: 09 жовтня 1962 року, місто Н.Дніпровськ Узел, Дніпропетровської області.

Сімейний стан: одружений, має доньку та сина.

Місце роботи, посада:  ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ”, Голова Правління.

Рік вступу та закінчення ВНЗ, назва факультету та спеціальності:

  1. 1980 – 1985рр Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапору металургійний інстітут ім.Л.І.Брежнєва. Факультет “Металургія чорних металів”, спеціальність інженер- металург.
  2. 2002 – 2004рр Запорізька державна інженерна академія, факультет “Економіка підпріємства”, спеціальність економіст.

Сергій Павлович Шуваєв у відповідності до обраної професії навчання, свою трудову діяльність розпочав у серпні 1983 року за спеціальністю — підручний сталевара Електрометалургійного заводу “Дніпроспецсталь”. Вже тоді студент і відданий справі спеціаліст розвивав свої здібності на практиці. З червня по липень 1984 року працював горновим плавильного цеху № 3 Запорізького заводу феросплавів.

Після закінчення Дніпропетровського ордена Трудового Червоного Прапора металургійного інстітуту ім. Л.І.Брежнєва, Сергій Павлович отримав спеціальність – “інженер-металург”. Отримавши диплом з відзнакою, С.П.Шуваєв продовжив свою трудову діяльність на Запорізькому заводі феросплавів. Дипломований фахівець, спочатку він працював помічником виробничого майстра. Згодом високопрофесійні якості металурга не залишились без уваги керівництва і Сергій Павлович був призначений начальником зміни, а надалі  — старшим майстром цеху. І вже в 1995 році у віці 33 років він очолив плавильний цех № 3 Запорізького заводу феросплавів.

Ініціативність, обізнаність та новаторський підхід до справи спонукали Сергія Шуваєва до розширення напрямку діяльності. І в листопаді 2001 року він призначається на посаду начальника планово-економічного відділу АТ “ЗЗФ”. Для підвищення професіональної компетентності у галузі у 2002 році він вступає до відділення післядипломної освіти Запорізької державної інженерної академії за спеціальністю “Економіка підприємства”, яку через 2 роки успішно закінчує.

У лютому 2004 року Сергій Павлович був призначений начальником плавильного цеху № 1, а з листопада 2004 року — головним інженером того ж заводу.

Відмінний результат ділової кар’єри, гідна посада, шана и повага колег. Проте не в характері Сергія Павловича зупинятися на досягнутому.

І вже у 2006 році він приймає рішення кардинально змінити професію, перетворившись із металурга в гірника, та займає посаду Голови правління ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ” (на сьогодні АТ “ПГЗК”).

Із самого початку свого керівництва Сергій Павлович запроваджує нові програми з модернізації і технічного розвитку підприємства, удосконалює умови праці, поширює пільгові умови оздоровлення і відпочинку гірників. Він не залишає жодної дрібниці, вникає в усі сфери діяльності комбінату.  Завдяки чому значно зростає рівень технологічного та соціального розвитку комбінату, а також довіри працівників до керівництва. Сумлінна праця і високі ділові якості С.П.Шуваєва позитивно впливають на досягнення високих показників виробничої діяльності підприємства. На сьогоднішній день АТ “ПГЗК” – одне з небагатьох підприємств України, яке на своєму балансі утримує об’єкти соціальної сфери: стадіон, басейн, культурно-розважальний центр, санаторій-профілакторій і дитячий оздоровчий табір. В 2012 році Сергія Павловича було відзначено Почесною грамотою Президії Центрального комітету профспілки гірників і металургів за активний внесок в програму літнього оздоровлення дітей.

Технічно грамотний керівник, з хорошими організаторськими здібностями, він зміг зібрати навколо себе команду однодумців. Він – активний генератор раціональних ідей і розсудливий дипломат. Окрім виробництва бере активну участь у громадському житті комбінату, міста Покров та області в цілому. За що неодноразово відзначався грамотами Державної обласної адміністрації та Голови міськвиконкому.

В 2015 році Сергій Павлович був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради.

В грудні 2018 року Шуваев С.П. здобув  наукову ступень кандидата технічних наук.

 

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО

«ПОКРОВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ»

– провідне підприємство України з видобутку і переробки марганцевих руд, виробництва марганцевого концентрату і агломерату, які є сировиною для феросплавних заводів.

АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» розробляє Західну частину Нікопольського родовища.
Марганцево-рудний пласт розташовується практично всюди у межах Західної рудоносної площі. Залягає на глибині 30-80 м. Потужність рудоносного пласта змінюється від декількох сантиметрів до 4,5 м, на більшій частині поклади потужність становить 1,5-2 м. У межах Західної рудоносної площі розповсюджені всі три типи руд: окисні, карбонатні і окисно-карбонатні.

АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» розробляє родовище відкритим способом –  у кар’єрах.
Для розкриття окисної руди впроваджена трьохуступна комбінована система розробки, при якій вся товщина покритих порід розробляється трьома уступами: верхній – роторним екскаватором на конвеєрний транспорт; середній – за транспортно-відвальною схемою; основний – крокуючими екскаваторами. Для розкриття карбонатної руди впроваджена ускладнена безтранспортная схема, коли вся товщина покритих порід розробляється крокуючими екскаваторами. Вивезення руди з кар’єрів здійснюється автомобільним транспортом.

Технологічний процес виробництва основних видів продукції складається з наступних етапів:
– розкривні роботи здійснюються роторними комплексами і крокуючими екскаваторами;
– видобуток сирої марганцевої руди здійснюється екскаваторами типу «пряма лопата»;
– збагачення марганцевих руд проводиться на двох збагачувальних фабриках;
– виробництво марганцевого агломерату здійснюється на збагачувально-агломераційної фабриці.

Технологія збагачення руди – промивка, класифікація, відсадження, магнітна сепарація. Дрібні фракції концентрату агломеруються.

Основними видами готової продукції АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» є марганцевий концентрат і марганцевий агломерат:

Окисний марганцевий концентрат, крупність 0-50 мм:
1 сорт – вміст Mn не менше 43%;
1 Б сорт – вміст Mn не менше 41%;
2 сорт – вміст Mn не менше 34%.

Карбонатний марганцевий концентрат, крупність 0-50 мм і 0-200 мм:
1 сорт – вміст Mn не менше 26%.

Агломерат марганцевий:
марка АМ-2 – вміст Mn не менше 40%;
марка АМ-1 вміст Mn не менше 43%.

З грудня 2011 року на комбінаті розпочато впровадження технології вторинної переробки шламів з метою зниження крупнотонажних відходів з довилученням із них марганцю.

Продуктами даної технології є: концентрат марганцевий зернистий фракції 0-1 мм і фракції 1-10 мм, які застосовуються у феросплавному виробництві. В березні 2012 р. видано першу партію нової продукції на ділянці магнітної сепарації № 1 (ДМС-1). Технологія ДМС-1 розрахована на переробку шламів із вмістом Mn 14,55% і випуском марганцевого окисного концентрату з вмістом Mn 34,84%.

В 2016 році АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» впровадив технологію комбінованого збагачення шламів і запустив у промислове виробництво ділянку магнітної сепарації № 2 (ДМС-2), яка виробляє окисний концентрат марганцевий зернистий фракції 0-1 мм і фракції 1-10 мм із шламів поточного виробництва і шламів від збагачення марганцевої руди, заскладованих раніше. ДМС-2 переробляє шлами з вмістом Mn 12,94% і випускає марганцевий окисний концентрат із вмістом Mn 32,5%.

На даний момент концентрат 2-го сорту розміром 0-1 мм випускається двома ділянками ДМС-1 і ДМС-2. Місячні обсяги концентрату, вироблені на ДМС-1 повністю використовуються для виробництва агломерату на БОАФ. Місячні обсяги концентрату, вироблені на ДМС-2, відвантажуються на Нікопольський феросплавний завод.

Крім марганцевої руди в кар’єрах комбінату паралельно видобувається суглинок для будівництва дамб хвостосховищ і вапняк-черепашник для виробництва флюсу, який використовується в процесі агломерації і для виробництва цементу. Відпрацьовані частини кар’єрів – відвали, рекультивуються під сільськогосподарські угіддя, лісові масиви, зони відпочинку.

У сфері екологічних заходів комбінат у 2014 році закінчив реконструкцію пилогазоочисних установок Богданівської збагачувально-агломераційної фабрики. Загальна проектно-кошторисна вартість будівництва становила понад 90 млн.грн. Унікальність даного проекту полягає у тому, що вперше в Україні застосовано технологію сухого очищення технологічних газів рукавними фільтрами з імпульсною регенерацією за зоною спікання агломашини, на відміну від раніше існуючих технологій із застосуванням води. Нова газоочистка оснащена енергоефективним обладнанням, а вловлений ​​пил повертається у технологію. Подібна реконструкція дозволила знизити викиди твердих забруднюючих речовин в атмосферу на 400 т на рік і досягти виконання нормативу викидів відповідно до екологічного законодавства України.

АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» – це підприємство з величезним природно-геологічним і технічним потенціалом. Площа комбінату 9000 га. Кар’єри і фабрики підприємства оснащені високопродуктивним гірничо-транспортним та промисловим обладнанням вітчизняного та імпортного виробництва, яке дозволяє видобувати близько 4 млн. т. руди і виробляти більше 1,5 млн. т. валової продукції на рік. Сьогодні ринковий попит на товар визначає потребу у випуску продукції.
До складу комбінату входять 7 кар’єрів: 5 окисних і 2 карбонатних. Три фабрики: дві збагачувальні, які випускають окисний концентрат і одна збагачувально-агломераційна, продукцією якої є карбонатний концентрат і агломерат. Крім цього, ефективно працюють 2 транспортних цеха – автотранспортний і залізничний, 11– ремонтних і допоміжних цехів. П’ять цехів соціальної сфери: санаторій-профілакторій; культурно-розважальний центр; плавбасейн; стадіон; дитячий оздоровчий табір.

На комбінаті працює близько 4,5 тисяч людей.

Історія Покровського гірничо-збагачувального комбінату бере свій початок в 80-х року XIX-го століття. У 1881 році на берегах річки Солона геолог Російського геологічного комітету В.А. Домгер виявив марганцеву руду, що залягає практично на поверхні ґрунту. І вже у 1884 році почалися роботи з видобутку марганцевої руди. Ця подія стала переламною у розвитку індустрії країни, тому що відкриття нових покладів марганцевої руди дозволило значно збільшити обсяги виплавки сталі на Півдні Російської імперії.

Земля, на якій розташований Покровський гірничо-збагачувальний комбінат унікальна не тільки багатими покладами корисних копалин, а й історичними знахідками. Саме тут була знайдена відома скіфська пектораль, яка прикрасила собою кращі музеї Росії і повернулася до України.

У сучасних умовах XXI століття основна мета АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» – посісти провідні позиції не тільки на українських, а й на світових ринках продукції, що містить марганець, а також розширювати свої горизонти.

Величезний 130-річний досвід видобутку і переробки марганцевих руд в Україні, значний науково-технічний потенціал, висока кваліфікація персоналу по праву дозволяють вважати АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» лідером вітчизняної гірничо-видобувної галузі. Маючи потужний кадровий та технічний потенціал, значні промислові запаси в технічних межах кар’єрів, АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ПОКРОВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ” готове виконати всі завдання відповідно до вимог сьогоднішнього дня.

Приймальня: +380 5667 44688,  +380 5667 53211
Факс: +380 5667 44043
E-mail: ordgok@gmail.com