Алєксєєнко Олексій Миколайович – Голова правління АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат».

Дата та місце народження: 23 травня 1975 року, місто Дніпропетровськ.

Сімейний стан: одружений, має сина та доньку.

Місце роботи, посада: АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», Голова правління.

 

Освіта:
1. 1992-1997 рр. – Державна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ), спеціальність «Обробка металів тиском», кваліфікація інженер-металург.
2. 1999-2001 рр. – Дніпропетровський національний університет, факультет перепідготовки спеціалістів за напрямом «Фінанси», кваліфікація економіст.

Трудовий шлях Олексія Миколайовича Алєксєєнко пов’язаний з промисловістю. Почалося все після закінчення Дніпропетровської металургійної академії України, де він у 1997 році отримав вищу освіту за кваліфікацію інженер-металург. Тож не дивно, що першим місцем роботи молодого металурга став Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського. Саме в цей час країна переживала кризові 90-ті роки, Алєксєєнко О.М. маючи високий рівень освіченості і усвідомлюючи плинність ринкової економіки в 1999 році вирішив отримати другу вищу освіту, але вже в галузі економіки та фінансів. За два роки навчання у Дніпропетровському національному університеті на факультеті перепідготовки спеціалістів отримав кваліфікацію «Економіст».

На металургійному заводі з липня 1997 року по листопад 2002 року Олексій Миколайович пройшов трудовий шлях від вальцювальника стану гарячого прокату 6 розряду до начальника планово-економічного відділу. Цілеспрямованість, ініціативність та професійні якості молодого фахівця не могли залишитися без уваги керівництва заводу і, ще під час навчання, навесні 2000 року його призначено економістом бюро розрахунків з банком. Далі професійний ріст розвивався швидко – наприкінці листопада 2000 року – призначений начальником бюро розрахунків з банком та аналізу господарчої діяльності, лише два місяці поспіль – заступник начальника фінансового відділу, а вже влітку 2002 року Алєксєєнко О.М. очолив планово-економічний відділ заводу.

В листопаді 2002 року, Алєксєєнко О.М. перейшов працювати на Запорізький феросплавний завод. Спочатку займав посаду начальника управління планування, а з 2008 року по 2013 рік – заступник Голови Правління з фінансів. За сумлінну працю був нагороджений Почесним знаком заводу.
В березні 2013 року Олексій Миколайович вирішив змінити вектор професійної діяльності і погодився на пропозицію керівної компанії очолити Кременчуцьку ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго». За шість років на посаді директора він в повній мірі розкрив свої професійні якості, здатність управління великим колективом, та навички кризового менеджменту. Крім основних професійних задач, він завзято співпрацював з владою м. Кременчука з метою покращення життя його громадян, за що неодноразово отримував грамоти районної, міської та обласної рад.

На початку 2019 року Олексію Миколайовичу Алєксєєнко було запропоновано стати Головою правління акціонерного товариства «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» – одного з найбільших виробників у світі марганцевого концентрату та єдиного в Україні і пострадянських країнах підприємства, де марганцева руда добувається підземним способом. Він беззаперечно погодився і з 1 березня 2019 року в підпорядкуванні Олексія Миколайовича трудовий колектив, чисельністю майже 3,7 тисяч чоловік.

Направленість на стратегію успіху, уміння швидко й адекватно реагувати й бачити проблему в контексті, стратегічне мислення та цілеспрямованість, це – ті особисті якості, що дозволяють О.М. Алєксєєнко наполегливо вести трудовий колектив «з надр до висот», стабілізувавши високопродуктивну господарсько-фінансову діяльність підприємства. Дещо змінився керівний склад комбінату, активно почали розвиватися нові технології, залучатися інвестиційні кошти, відмічено ріст заробітних плат, продовжується підтримка соціальної сфери. Не залишає осторонь керівник комбінату і інтереси міста Марганця, благоустрій якого без сумніву залежить від благополуччя місто утворюючого підприємства.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МАРГАНЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ»

      

Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат утворений в жовтні 1970 року на базі тресту “Нікополь-Марганець», до складу якого входили  два рудоуправління – Грушівське та імені 40-річчя Жовтня. До складу комбінату входили 9 шахт, 3 кар’єра, дві збагачувальні фабрики. Відкриття марганцевого родовища поблизу центрів металургії стало значним фактором у розвитку басейну і металургійної промисловості в цілому.

АТ “Марганецький ГЗК» є одним з найбільших у світі підприємств з видобутку і переробки марганцевої руди і займає східну частину Нікопольмарганцевого басейну площею 4 тис.га. На даний період основні технологічні операції з видобутку і переробки марганцевої руди забезпечують 4 шахти, кар’єр, одна збагачувальна фабрика і цех шламового господарства.

Транспортні перевезення здійснюються силами автомобільного та залізничного цехів. Ремонтні роботи та роботи по забезпеченню основного виробництва виконуються сімнадцяти  цехами.

Не промислова сфера представлена ​​п’ятьма діючими підрозділами.

Чисельність працівників підприємства складає 3,7 тис. чоловік.

Марганцевий концентрат є вихідною сировиною у виробництві феросплавів без яких не можливе виготовлення високосортних легованих сталей. Марганцеві руди представлені такими типами: окисними, карбонатними і змішаними. Глибини залягання рудних пластів коливаються від 80 до 100 м, що є визначальним фактором застосування технології видобутку – відкритим або підземним способом. Вміст марганцю в сирій руді становить від 18 до 28%.

На відкритих гірничих роботах застосовуються: роторний комплекс ЕРШР -5000, крокуючі екскаватори з ємністю ківша 10,15 і 20 м3, екскаватори ЕКГ-8И, ЕКГ-5 і екскаваторна техніка з малими обсягами ковшів, які здійснюють розкривні роботи, видобуток і навантаження руди. Переміщення гірської маси здійснюється конвеєрним або автомобільним транспортом.

На підземних роботах видобуток руди здійснюється за допомогою комбайнів КДР з послідуючим навантаженням на конвеєрні лінії або у вагони. Прохідницькі роботи гірничих виробіток здійснюється шляхом відбивання гірської маси за допомогою відбійних молотків і навантаженням вантажними машинами в вагони для подальшої видачі на поверхню. В даний час вживаються заходи, щодо вдосконалення технологій проходки гірських виробіток і видобутку руди з метою максимально можливої ​​механізації виробничих процесів.

 Доставка видобутої шахтами і кар’єром руди на збагачувальну фабрику здійснюється залізничним транспортом.

Для відокремлення мінералів марганцю від інших компонентів на збагачувальній фабриці застосовується гравітаційна схема збагачення, яка дозволяє забезпечувати виробництво готової продукції – марганцевого концентрату наступних сортів:
– Окісний марганцевий концентрат, розміром 0-50 і 0-100мм:
– 1 сорт – вміст Мn 43% і вище;
– 1Б сорт – вміст Мn не менше 41%;
– 2 сорт – вміст Мn не менше 34%.
– Карбонатний марганцевий концентрат, розміром 0-50,0-100, 10-150мм:
– 1 сорт – вміст Мn не менше 26%.

Ведеться будівництво сучасного комплексу для переробки шламів.

Основними споживачами продукції АТ «Марганецький ГЗК» протягом тривалого періоду часу є Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи.

АТ «Марганецький ГЗК» є містоутворюючим підприємством, яке дбає не тільки про здоров’я, відпочинку і культурний розвиток своїх працівників і членів їх сімей, а й розуміючи високу міру відповідальності перед міською громадою бере участь у забезпеченні життєдіяльності міста.

Контакти:
53400, Україна, Дніпропетровська обл., м. Марганець, вул. Єдності, 62.
+38 (0566) 560-007; Е-mail: secretary@mgok.dp.ua

Офіційний сайт: http://mgok.dp.ua/