АТ «Укрзалізниця» підвищує тарифи на вантажні залізничні перевезення на 14,2% з 01.04.2019 р.

22.03.2019 р. відбулося розширене засідання щодо підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на якому були присутні представники Укрзалізниці, Верховної Ради, профільних асоціацій і федерацій та представники провідних вітчизняних підприємств.

На засіданні були визначені шляхи ефективної взаємодії у питаннях регулювання тарифів на вантажні залізничні перевезення та напрямків їх цільового використання. Представники залізниці, бізнесу і влади шукали економічно обґрунтовані компромісні рішення у питаннях формування тарифів з тим, щоб забезпечити стале функціонування та розвиток Укрзалізниці, врахувати потреби бізнесу у вантажних перевезеннях залізничним транспортом та гарантувати взаємовигідні та відповідальні партнерські відносини між «Укрзалізницею» та вантажовідправниками.

В результаті запальної дискусії, а також враховуючи готовність «Укрзалізниці» до конструктивного діалогу на основі взаємної бізнес-відповідальності, представники бізнесу і асоціацій прийняли рішення погодитись із запланованим підвищенням тарифів перевезення вантажів залізничним транспортом з 01.04. 2019 року на 14,2 % від поточного рівня за умов відмови УЗ від використання ініціатив тарифного/нетарифного характеру, що збільшують витрати вантажовідправників. Бізнесу вдалось відстояти свою позицію про недопустимість щоквартального підняття тарифу на 2,5% протягом 2019 року, яке передбачалось згідно з постановою кабміну і фінансовому плану Укрзалізниці, який був затверджений КМУ ще 06 березня 2019 р.

Обговорюючи питання імпортозаміщення, локалізації, кредиторської заборгованості УЗ перед нашими виробниками, дотримання тендерної дисципліни, представники бізнесу наголосили на необхідності того, щоб Укрзалізниця:
– пролонгувала дію договорів, термін дії яких сплинув, у разі неможливості виконання перевізником договорів перед постачальниками;
– дотримувалася тендерної та платіжної дисципліни;
– поширила практику укладання рамкових угод та договорів постачання на середньострокову перспективу;
– залучала виробників продукції для залізниці до розгляду планів капітальних інвестицій товариства для подальшої співпраці.