Золотий  фонд  НЗФ

Лідери своєї справи

На нашому підприємстві працюють найкращі спеціалісти. Доказ тому – високі нагороди феросплавників, які ті регулярно отримують. Так, 4 лютого в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось урочисте нагородження відзнаками Президента мешканців області. Серед нагороджених був і працівник НЗФ – металург в третьому поколінні, агломератник АГЦ Роман Никитюк, який з рук очільника області отримав медаль «За працю і звитягу». Про важність такої нагороди та секрет успіху заводчанина, «ЕМ» розкаже в своєму матеріалі.

Указом Президента до Дня Соборності було нагороджено 15 мешканців області. Серед них трактористи, зоологи, металурги, вчителі, артисти, керівники підприємств та ін.

– Сьогодні ми нагороджуємо людей, які прославляють нашу Дніпропетровщину, – сказав голова  Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко, вручаючи відзнаки. – Президент відзначив цих людей, а я як очільник області нагороджую цих справжніх героїв своєї справи. Це абсолютно різні люди, які своєю невтомною працею прославляють нашу область. Вони доказали всім – своїм друзям, родичам та колегам, що вони найкращі. Ці нагороди – це гарна мотивація для них невтомно працювати й надалі у нашій області, показувати гарний приклад іншим. Тож пишайтеся цими нагородами, розповідайте колегам, як ви досягли цього успіху, вчіть молодь на своєму прикладі, передавайте їм свої знання, досвід та ставлення до праці. Навчайте прийдешні покоління бути лідерами своєї справи. Ці нагороди – це велика шана, відзначення вашої праці на найвищому – державному рівні. Я думаю, чим більше буде людей з таким відповідальним ставленням до роботи, як у вас, тим краще буде для нашого регіону та країни в цілому. Вітаю вас, бажаю вам всім здоров’я та наснаги. Показуйте й надалі гарні результати та прославляйте нашу Дніпропетровщину!

Очільник області зазначив, що кожен з нагороджених працює в своїй галузі вже не один десяток років. Так і наш Роман Никитюк в професію прийшов, наслідуючи приклад діда коваля Володимира Григоровича та батька – почесного металурга Радянського Союзу – Миколи Володимировича, який теж працював на нашому підприємстві.

– Я працюю в металургії  з 19 років, – розповідає Роман. – Закінчив Нікопольський металургійний  технікум  за спеціальністю «Технік-металург». На НЗФ прийшов в 1994 році в АГЦ машиністом охолоджувача. Всього рік пропрацював на цій посаді і перейшов в агломератники. Працював, набирався досвіду, отримував розряди – від 4-го до найвищого 6-го. Тобто тепер я працюю старшим агломератником. З вдячністю згадую той час, коли у мене були хороші наставники – Володимир Рязанцев, Василь Худіна та інші фахівці.

Це колись Роман Миколайович навчався сам, а ось тепер вже він навчає інших. В свій час через його школу пройшло багато людей, деякі з них сьогодні займають керівні посади.

– Виробництво агломерату – важлива складова виробництва феросплавів, – роз-повідає про свою професію Роман. – Ми  розуміємо  важливість нашої праці, тому намагаємося робити її відповідально. Особисто я і мої колеги керуємо технологіч-                                                                                                                                     ним процесом аглофабрики. Сенс агло-мерації – окускування  марганцевих руд. У цій справі ми намагаємося застосовувати передовий досвід. Не так давно впровадили нову технологію виробництва агломерату з застосуванням дрібнодисперсного марганцевого концентрату, що дозволило значно заощадити сировину. Загалом ми робимо все для того, аби якісно виконувати всі поставлені  перед нашим підрозділом завдання як задля потреб НЗФ, так і задля підприємств-партнерів.  Таким  чином,  ми займалися  впровадженням АСУ ТП, працювали над виробництвом залізорудного агломерату для Дніпродзержинського металургійного комбінату, їздили переймати досвід в ПГЗК в Кривий Ріг, але нас тоді було складно здивувати, тому що на НЗФ передове виробництво.

Але окрім технології не менш важливою складовою частиною успішної роботи для Романа Миколайовича є колектив людей, з якими він працює.

– Моя робота для мене – це колектив, – впевнено говорить Роман. – Найголовніше – це людське ставлення до всіх, з ким працюєш. У нашій бригаді працює більше 20 чоловік. Це згуртований колектив, з яким ми працюємо, у мене вже понад 25 років гарячого стажу, тож ми підтримуємо один одного, дружимо сім’ями. Я вважаю, що люди – перш за все.

Відповідальне ставлення до роботи Романа Никитюка вже неодноразово було відмічено керівництвом. Так він внесений до Книги пошани НЗФ та нагороджений Подякою голови Верховної Ради України. Цього ж разу його було представлено до Президентської відзнаки – медалі «За працю і звитягу».

– Я дуже здивувався, коли дізнався, що мені присвоєно таку почесну нагороду, – висловлює  свої почуття з приводу вручення медалі Роман Никитюк. – Звісно, я зрадів! Приємно, коли керівництво підприємства, на якому ти працюєш, та країни, де живеш, так високо оцінює твою працю. Проте цього б не сталося без підтримки, тож я маю подякувати своїй родині, а також своїм колегам, керівництву цеху та нашого підприємства. Я щасливий з того, що працюю на такому славетному заводі. Дякую всім вам за довіру та таку високу оцінку моєї працi!

А всім тим, хто також бажає отримати почесну нагороду  від Президента, Роман Никитюк радить: «Працюйте чесно, не бійтеся труднощів та завжди намагайтеся показати гідний результат!».

Ще раз вітаємо Романа Миколайовича з почесною нагородою! Як бачимо, на НЗФ працюють найкращі спеціалісти.

Підготувала Тетяна  Харлан

 

Про це та інші новини заводу читайте в 5 номері газети трудового колективу АТ «Нікопольський завод феросплавів» – «ЭлектроМеталлург».

ЭМ-5