Ціни на марганцеву руду в портах Китаю почали рости

Початок липня приніс трейдерам марганцевої руди довгоочікуване підвищення цін. І хоча більшість покупців ще досить обережно підходять до закупівель сировини, кількість запитів і угод з початку липня невпинно росте. Це пов’язано перш за все зі збільшенням цін на силікомарганець. Хоча, як відмічають учасники ринку, незважаючи на високий попит споживачів на марганцеву руду, кількість реальних угод поки що не відповідає сподіванням постачальників. Більшість споживачів руди наполягають на знижках і відкладають закупівлі. В той же час трейдери наполягають на неможливості зменшення цін через низьку маржу, що затягує перемовини щодо постачання сировини на тижні.

Тим часом, найбільший індійський виробник марганцевої руди Manganese Ore India Limited (MOIL) вирішив підняти ціни на сировину низької якості на фоні покращення кон’юнктури китайського ринку, незважаючи на те що індійські феросплавні підприємства поки що не відчули покращення попиту. При цьому ціни на високоякісну сировину залишились без змін.

Приводом для зростання цін на ринку марганцевої руди послугували зростання котирувань на силікомарганець в Китаю та підвищення цін південноафриканським постачальником UMK кускового матеріалу (36% Mn) на $0,05 за % сод. Mn, а також поступове зростання запасів руди в портах піднебесної.

Слідом за більшістю крупних постачальників марганцевої руди, ціни на свою сировину підняла Eramet Comilog. Габонська сировина з відвантаженням в серпні подорожчала на $0,15 за %Mn. Таким чином вартість кускової руди (44,5% Mn) складе $5,9 за % Mn CIF Китай, дрібнофракційного матеріалу (43% Mn) – $5,4 за % Mn CIF Китай.

Варто зазначити, що не всі великі постачальники підняли свої ціни на марганцеву руду. Так South32 знизив ціни на високоякісну австралійську сировину на $0,37 за % Mn і стабілізував ціни південноафриканської сировини.

Також варто відмітити, що станом на кінець першого тижня липня, запаси марганцевої руди в портах Китаю склали 3,96 млн. тон.