Чергова спроба введення автоматичної індексації тарифів на залізничні вантажоперевезення

18 жовтня 2019 р. на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України було опубліковано Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 р. № 1392» розроблений на виконання положень частини третьої статті 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та частини першої статті 9 Закону України Про природні монополії» з метою забезпечення нормативного врегулювання питання проведення автоматичної індексації тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги на рівні індексу цін виробників промислової продукції.

З проектом постанови можна ознайомитись на сайті Мінінфраструктури за посиланням – https://mtu.gov.ua/news/31221.html

Навіть поверхневий аналіз проекту Постанови дає підстави вважати, що запропоноване зростання вантажних залізничних тарифів буде безпрецедентним та негативно вплине як на роботу вітчизняних виробників, так і на показники операційної діяльності самої Укрзалізниці.

Подібний проект вже було повторно ініційовано Міністерством інфраструктури України у липні 2019 р. (перший раз – у лютому 2019 р.). Він викликав різку критику з боку споживачів послуг АТ «Укрзалізниця», профільних бізнес-асоціацій та не був погоджений Мінекономрозвитку України та Державною регуляторною службою України.

УкрФА, разом з найбільшими бізнес-асоціаціями провідних виробничих галузей України, звернулись до Міністра інфраструктури України з проханням якомога швидше провести нараду за участю всіх зацікавлених сторін, з метою уникнення вкрай негативних наслідків як для галузі, так і для економічної та національної безпеки України в цілому.