Сьогодні Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції прийняла участь у дискусії на тему «Зупинка бронювання – удар по економіці та обороноздатності України», яка відбулася у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».
Галузеві асоціації висвітлили проблематику бронювання і промислових підприємств у зв’язку з інформацією про те, що Кабінет Міністрів України прийняв провести аудит прийнятих рішень про бронювання та призупинив визнання підприємств критично важливими для функціонування економіки в особливий період.
Зі свого боку, УкрФА звернула увагу на необхідність збільшення відсотку бронювання для підприємств, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період та розташовані на територіях активних бойових дій, затверджених наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N309 та збереження дії положень Критеріїв та порядку,за якими здійснюються визначення підприємств та організацій,які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період
Крім того, якщо через деякий час змінюються умови (наприклад обсяг виробництва),то підприємствам можуть знадобиться більше спеціалістів інших спеціальностей, а підготовка фахівців — це достатньо тривалий процес. У разі зниження проценту бронювання очікується значний відтік кваліфікованого та підготовленого персоналу. Що у свою чергу ставить під загрозу роботу підприємства. Велика кількість підприємств вже зупинила свою господарську діяльність, або є на межі своєї зупинки. В таких умовах великі підприємства не зможуть відповідати всім 5-ти критеріям, які визначені у Розпорядженні ДОВА від 11.07.2024 р. № 428/0/527-24, що в свою чергу не дасть змогу забронювати своїх працівників. Дана ситуація ще більше погіршить ситуацію із подальшою роботою великих підприємств. Тому було зауважено, що при визначенні підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період застосовувати не більше трьох критеріїв.